Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Veikatkaa miten tulee käymään huomenna alkavissa yleisurheilun EM -kisoissa alla olevien kategorioiden mukaan. Saat jokaisesta oikein veikatusta tuloksesta ilmoitetun määrän pisteitä. Eniten pisteitä kerännyt on voittaja.
Lajivoittajat ja tulokset: (aikaraja on aina ennen lajifinaalin alkua.)
Kisojen ohjelma ja osallistujalistat: http://www.sportresult.com/sports/la/aj ... 01&lang=en
Valitkaa jokaiseen lajiin neljä urheilijaa joiden uskotte olevan finaalissa kolmen parhaan joukossa. (Jokaisesta oikeasta veikkauksesta 1 piste) Veikatkaa myös voittajaa (boldaamalla). Oikein veikatusta voittajasta saa 4 pistettä.
Veikatkaa myös finaalin parhainta ja huonointa tulosta. Lähimmäksi veikkaavat saavat bonuspisteen per tulos. Eli max 2 pistettä.
Lajit:
3-loikka, Naiset:
3-loikka, Miehet:
7-ottelu, Naiset:
10-ottelu, Miehet:
100 m, Naiset:
100 m, Miehet:
100 m aidat, Naiset:
110 m aidat, Miehet:
200 m, Naiset:
200 m, Miehet:
400 m aidat, Naiset:
400 m aidat, Miehet:
400 m, Naiset:
400 m, Miehet:
800 m, Naiset:
800 m, Miehet:
1500 m, Naiset:
1500 m, Miehet:
3000 m esteet, Naiset:
3000 m esteet, Miehet:
5000 m, Naiset:
5000 m, Miehet:
10000 m, Naiset:
10000 m, Miehet:
4x100 m, Naiset:
4x100 m, Miehet:
4x400 m, Naiset:
4x400 m, Miehet:
Keihäs, Naiset:
Keihäs, Miehet:
Kiekko, Naiset:
Kiekko, Miehet:
Korkeus, Naiset
Korkeus, Miehet
Kuula, Naiset:
Kuula, Miehet:
Moukari, Naiset:
Moukari, Miehet:
Pituus, Naiset:
Pituus, Miehet:
Seiväs, Naiset:
Seiväs, Miehet:
Esim.
Keihäs, miehet: Kilpailija 1, Kilpailija 2, Kilpailija 3, Kilpailija 4.
Voittajan tulos: 80,00 Huonoimman tulos: 78,00
Huom! Kaikkiin veikkauksiin ei ole pakko osallistua.
Veikatkaa miten tulee käymään huomenna alkavissa yleisurheilun EM -kisoissa alla olevien kategorioiden mukaan. Saat jokaisesta oikein veikatusta tuloksesta ilmoitetun määrän pisteitä. Eniten pisteitä kerännyt on voittaja.
Lajivoittajat ja tulokset: (aikaraja on aina ennen lajifinaalin alkua.)
Kisojen ohjelma ja osallistujalistat: http://www.sportresult.com/sports/la/aj ... 01&lang=en
Valitkaa jokaiseen lajiin neljä urheilijaa joiden uskotte olevan finaalissa kolmen parhaan joukossa. (Jokaisesta oikeasta veikkauksesta 1 piste) Veikatkaa myös voittajaa (boldaamalla). Oikein veikatusta voittajasta saa 4 pistettä.
Veikatkaa myös finaalin parhainta ja huonointa tulosta. Lähimmäksi veikkaavat saavat bonuspisteen per tulos. Eli max 2 pistettä.
Lajit:
3-loikka, Naiset:
3-loikka, Miehet:
7-ottelu, Naiset:
10-ottelu, Miehet:
100 m, Naiset:
100 m, Miehet:
100 m aidat, Naiset:
110 m aidat, Miehet:
200 m, Naiset:
200 m, Miehet:
400 m aidat, Naiset:
400 m aidat, Miehet:
400 m, Naiset:
400 m, Miehet:
800 m, Naiset:
800 m, Miehet:
1500 m, Naiset:
1500 m, Miehet:
3000 m esteet, Naiset:
3000 m esteet, Miehet:
5000 m, Naiset:
5000 m, Miehet:
10000 m, Naiset:
10000 m, Miehet:
4x100 m, Naiset:
4x100 m, Miehet:
4x400 m, Naiset:
4x400 m, Miehet:
Keihäs, Naiset:
Keihäs, Miehet:
Kiekko, Naiset:
Kiekko, Miehet:
Korkeus, Naiset
Korkeus, Miehet
Kuula, Naiset:
Kuula, Miehet:
Moukari, Naiset:
Moukari, Miehet:
Pituus, Naiset:
Pituus, Miehet:
Seiväs, Naiset:
Seiväs, Miehet:
Esim.
Keihäs, miehet: Kilpailija 1, Kilpailija 2, Kilpailija 3, Kilpailija 4.
Voittajan tulos: 80,00 Huonoimman tulos: 78,00
Huom! Kaikkiin veikkauksiin ei ole pakko osallistua.
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
5000 m, Miehet: Mohamed Farah, Jesus Espana, Polat Kemboi Arikan, Arne Gabius
Voittajan tulos: 13.20.00 Huonoimman tulos: 14.10.25
Voittajan tulos: 13.20.00 Huonoimman tulos: 14.10.25
Totuus on tuolla ulkona.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
5000 m, miehet: Mohamed Farah, Yohan Durand, Arne Gabius, Hayle Ibrahimov
Voittajan tulos: 13:24.77 Huonoimman tulos: 14:03.96
Voittajan tulos: 13:24.77 Huonoimman tulos: 14:03.96
"You mustn't fight the elephant. You mustn't fight anybody. War is a very silly way to behave you know." -Dr. Snuggles
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Tirkka kirjoitti:Huonoimman tulos: DNF (keskeytys)
Olisi pitänyt mainita erikseen. Unohdin.huonointa tulosta
Eli DQ, DNF, DNS yms. eivät kelpaa tulokseksi tulosveikkauksissa, vaan joku metrimäärä (esim. 88,00) tai aika (11,00,00 yms.) tulee ilmoittaa veikkaukseksi, jotta se hyväksytään.
Eli voitko muokata tuon tuloksen ajaksi.
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
5000m, miehet: Mohamed Farah GBR, Yohan Durand FRA, Arne Gabious GER, Hayle Ibrahimov AZE.
Voittajan tulos: 13:24.18 Huonoimman tulos: 14:01.52
Voittajan tulos: 13:24.18 Huonoimman tulos: 14:01.52
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Tämä laji unohtui mainita. Kymmenottelua ei enää voi veikata. (Se alkoi jo joskus 9:n maissa)calderyon kirjoitti:Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Seitsenottelu, naiset:
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
On se siellä listassa nimellä 7-ottelu ja kymmenottelu on kahteen kertaan. Hitto, kun en muistanut, että tuo kymmenottelu oli jo tänään.calderyon kirjoitti:Tämä laji unohtui mainita. Kymmenottelua ei enää voi veikata. (Se alkoi jo joskus 9:n maissa)calderyon kirjoitti:Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Seitsenottelu, naiset:
"You mustn't fight the elephant. You mustn't fight anybody. War is a very silly way to behave you know." -Dr. Snuggles
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Niinpäs onkin...Zygerö kirjoitti:On se siellä listassa nimellä 7-ottelu ja kymmenottelu on kahteen kertaan. Hitto, kun en muistanut, että tuo kymmenottelu oli jo tänään.calderyon kirjoitti:Tämä laji unohtui mainita. Kymmenottelua ei enää voi veikata. (Se alkoi jo joskus 9:n maissa)calderyon kirjoitti:Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Seitsenottelu, naiset:
Voitko editoida tuon toisen pois, kiitos.
Editoitu.
-Zygerö
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Pituushyppy, naiset: Éloyse Lesueur, Karen Melis Mey, Ineta Radevica, Svetlana Denyayeva
Voittajan tulos: 6,72 m Huonoimman tulos: 6,21 m
5000 m, naiset: Sara Moreira, Svetlana Kireyeva, Steph Twell, Olga Kolovkina
Voittajan tulos: 15:32.75 Huonoimman tulos: 16:21.88
Korkeushyppy, naiset: Ruth Beitia, Mélanie Melfort, Venelina Veneva-Mateeva, Emma Green
Voittajan tulos: 1,99 m Huonoimman tulos: 1,89 m
100 m, naiset: Verena Sailer, Ivet Lalova, Olesya Povh, Lina Grincikaite
Voittajan tulos: 11.16 Huonoimman tulos: 11.46
Keihäs, miehet: Andreas Thorkildsen, Vítezslav Veselý, Igor Janik, Ari Mannio
Voittajan tulos: 86,11 m Huonoimman tulos: 77,68 m
100 m, miehet: Jimmy Vicaut, Christophe Lemaitre, Jaysuma Saidy Ndure, Harry Aikines-Aryeetey
Voittajan tulos: 10.12 Huonoimman tulos: 10.41
Voittajan tulos: 6,72 m Huonoimman tulos: 6,21 m
5000 m, naiset: Sara Moreira, Svetlana Kireyeva, Steph Twell, Olga Kolovkina
Voittajan tulos: 15:32.75 Huonoimman tulos: 16:21.88
Korkeushyppy, naiset: Ruth Beitia, Mélanie Melfort, Venelina Veneva-Mateeva, Emma Green
Voittajan tulos: 1,99 m Huonoimman tulos: 1,89 m
100 m, naiset: Verena Sailer, Ivet Lalova, Olesya Povh, Lina Grincikaite
Voittajan tulos: 11.16 Huonoimman tulos: 11.46
Keihäs, miehet: Andreas Thorkildsen, Vítezslav Veselý, Igor Janik, Ari Mannio
Voittajan tulos: 86,11 m Huonoimman tulos: 77,68 m
100 m, miehet: Jimmy Vicaut, Christophe Lemaitre, Jaysuma Saidy Ndure, Harry Aikines-Aryeetey
Voittajan tulos: 10.12 Huonoimman tulos: 10.41
"You mustn't fight the elephant. You mustn't fight anybody. War is a very silly way to behave you know." -Dr. Snuggles
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Pituushyppy, naiset: Sosthene Moguenara, Éloyse Lesueur, Karen Melis Mey, Ineta Radevica
Voittajan tulos: 6,82 m Huonoimman tulos: 6,23 m
5000 m, naiset: Sara Moreira, Svetlana Kireyeva, Lyudmyla Kovalenko, Olga Kolovkina
Voittajan tulos: 15:35.15 Huonoimman tulos: 16:14.70
Korkeushyppy, naiset: Ruth Beitia, Irina Gordeyeva, Venelina Veneva-Mateeva, Tonje Angelsen
Voittajan tulos: 1,99 Huonoimman tulos: 1,89
100 m, naiset: Verena Sailer, Ivet Lalova, Olesia Povh. Olga Belkina
Voittajan tulos: 11:13 Huonoimman tulos: 11:42
Keihäs, miehet: Andreas Thorkildsen, Vítezslav Veselý, Oleksandr Pyatnytsya, Igor Janik
Voittajan tulos: 87,08 Huonoimman tulos: 77,85
100 m, miehet: Christophe Lemaitre, Jaysuma Saidy Ndure, Jimmy Vicaut, Rytis Sakalauskas
Voittajan tulos: 10,08 Huonoimman tulos: 10,45
Voittajan tulos: 6,82 m Huonoimman tulos: 6,23 m
5000 m, naiset: Sara Moreira, Svetlana Kireyeva, Lyudmyla Kovalenko, Olga Kolovkina
Voittajan tulos: 15:35.15 Huonoimman tulos: 16:14.70
Korkeushyppy, naiset: Ruth Beitia, Irina Gordeyeva, Venelina Veneva-Mateeva, Tonje Angelsen
Voittajan tulos: 1,99 Huonoimman tulos: 1,89
100 m, naiset: Verena Sailer, Ivet Lalova, Olesia Povh. Olga Belkina
Voittajan tulos: 11:13 Huonoimman tulos: 11:42
Keihäs, miehet: Andreas Thorkildsen, Vítezslav Veselý, Oleksandr Pyatnytsya, Igor Janik
Voittajan tulos: 87,08 Huonoimman tulos: 77,85
100 m, miehet: Christophe Lemaitre, Jaysuma Saidy Ndure, Jimmy Vicaut, Rytis Sakalauskas
Voittajan tulos: 10,08 Huonoimman tulos: 10,45
Totuus on tuolla ulkona.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Pituushyppy, naiset: Karen Melis MEY, Éloyse LESUEUR, Svetlana DENYAYEVA, Sosthene TAROUM MOGUENARA
Voittajan tulos: 6,85 m Huonoimman tulos: 6,42 m
5000 m, naiset: Svetlana KIREYEVA, Olga GOLOVKINA, Lyudmyla KOVALENKO, Steph TWELL
Voittajan tulos: 15:07.42 Huonoimman tulos: 16:12.20
Korkeushyppy, naiset: Ruth BEITIA, Emma GREEN TREGARO, Irina GORDEYEVA, Mirela DEMIREVA
Voittajan tulos: 2,01 m Huonoimman tulos: 1,80 m
100 m, naiset: Ivet LALOVA,Olesya POVH, Verena SAILER, Olga BELKINA
Voittajan tulos: 11.08 Huonoimman tulos: 11.48
Keihäs, miehet: Andreas THORKILDSEN, Vítezslav VESELÝ, Ari MANNIO, Valeriy IORDAN
Voittajan tulos: 87,89 m Huonoimman tulos: 77,80 m
100 m, miehet: Christophe LEMAITRE, Jimmy VICAUT, Jaysuma SAIDY NDURE, Rytis SAKALAUSKAS
Voittajan tulos: 10.07 Huonoimman tulos: 10.46
---
Muutkin mukaan veikkaamaan !!!
Voittajan tulos: 6,85 m Huonoimman tulos: 6,42 m
5000 m, naiset: Svetlana KIREYEVA, Olga GOLOVKINA, Lyudmyla KOVALENKO, Steph TWELL
Voittajan tulos: 15:07.42 Huonoimman tulos: 16:12.20
Korkeushyppy, naiset: Ruth BEITIA, Emma GREEN TREGARO, Irina GORDEYEVA, Mirela DEMIREVA
Voittajan tulos: 2,01 m Huonoimman tulos: 1,80 m
100 m, naiset: Ivet LALOVA,Olesya POVH, Verena SAILER, Olga BELKINA
Voittajan tulos: 11.08 Huonoimman tulos: 11.48
Keihäs, miehet: Andreas THORKILDSEN, Vítezslav VESELÝ, Ari MANNIO, Valeriy IORDAN
Voittajan tulos: 87,89 m Huonoimman tulos: 77,80 m
100 m, miehet: Christophe LEMAITRE, Jimmy VICAUT, Jaysuma SAIDY NDURE, Rytis SAKALAUSKAS
Voittajan tulos: 10.07 Huonoimman tulos: 10.46
---
Muutkin mukaan veikkaamaan !!!
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
7-ottelu, naiset
Lyudmyla Yosypenko, Yekaterina Bolshova, Ida Antoinette Nana Djimou, Jessica Samuelsson
Voittajan tulos: 6650 Huonoin tulos: 5700
Kuula, naiset:
Nadine KLEINERT, Josephine TERLECKI, Irina TARASOVA, Christina SCHWANITZ
Voittajan tulos: 19,65m Huonoin tulos: 17,12m
Korkeus, miehet
Robbie GRABARZ, Jaroslav BÁBA, Mickaël HANANY, Bohdan BONDARENKO
Voittajan tulos: 2,35 Huonoin tulos: 2,20
3000 m estejuoksu, miehet
Mahiedine MEKHISSI-BENABBAD, Nordine GEZZAR, Víctor GARCÍA, Abdelaziz MERZOUGHI
Voittajan tulos: 8,11.50 Huonoin tulos: 8.35,80
Keihäs, naiset
Christina OBERGFÖLL, Vira REBRYK, Goldie SAYERS, Linda STAHL
Voittajan tulos: 65,98m Huonoin tulos: 56,67m
800 m, miehet
Antonio Manuel REINA, Pierre Ambroise BOSSE, Yuriy BORZAKOVSKIY, Andreas BUBE
Voittajan tulos: 1:45.80 Huonoin tulos: 1:48.01
400 m aj, naiset
Irina DAVYDOVA, Yelena CHURAKOVA, Denisa ROSOLOVÁ, Anna YAROSHCHUK
Voittajan tulos: 54.90 Huonoin tulos: 56.77
Kolmiloikka, naiset
Olha SALADUHA, Kseniya DZIATSUK, Yana BORODINA, Françoise MBANGO,
Voittajan tulos: 14,87m Huonoin tulos: 14,12m
Kuula, miehet
David STORL, Rutger SMITH, Marco FORTES, Nedzad MULABEGOVIC
Voittajan tulos: 20,95m Huonoin tulos: 19,23m
400 m, miehet
Yannick FONSAT, Pavel MASLÁK, Marco VISTALLI, Marcell DEÁK-NAGY
Voittajan tulos: 45.68 Huonoin tulos: 47.99
800 m, naiset
Yelena ARZHAKOVA, Liliya LOBANOVA, Maryna ARZAMASAVA, Irina
MARACHEVA
Voittajan tulos: 1:58.60 Huonoin tulos: 2:03.78
400m aj, miehet
Rhys WILLIAMS, Georg FLEISCHHAUER, Nathan WOODWARD, Stanislav MELNYKOV
Voittajan tulos: 49.61 Huonoin tulos: 50.98
400 m, naiset
Libania GRENO, Kseniya ZADORINA, Olha ZEMLYAK, Moa HJELMER
Voittajan tulos: 50.25 Huonoin tulos: 51.88
Lyudmyla Yosypenko, Yekaterina Bolshova, Ida Antoinette Nana Djimou, Jessica Samuelsson
Voittajan tulos: 6650 Huonoin tulos: 5700
Kuula, naiset:
Nadine KLEINERT, Josephine TERLECKI, Irina TARASOVA, Christina SCHWANITZ
Voittajan tulos: 19,65m Huonoin tulos: 17,12m
Korkeus, miehet
Robbie GRABARZ, Jaroslav BÁBA, Mickaël HANANY, Bohdan BONDARENKO
Voittajan tulos: 2,35 Huonoin tulos: 2,20
3000 m estejuoksu, miehet
Mahiedine MEKHISSI-BENABBAD, Nordine GEZZAR, Víctor GARCÍA, Abdelaziz MERZOUGHI
Voittajan tulos: 8,11.50 Huonoin tulos: 8.35,80
Keihäs, naiset
Christina OBERGFÖLL, Vira REBRYK, Goldie SAYERS, Linda STAHL
Voittajan tulos: 65,98m Huonoin tulos: 56,67m
800 m, miehet
Antonio Manuel REINA, Pierre Ambroise BOSSE, Yuriy BORZAKOVSKIY, Andreas BUBE
Voittajan tulos: 1:45.80 Huonoin tulos: 1:48.01
400 m aj, naiset
Irina DAVYDOVA, Yelena CHURAKOVA, Denisa ROSOLOVÁ, Anna YAROSHCHUK
Voittajan tulos: 54.90 Huonoin tulos: 56.77
Kolmiloikka, naiset
Olha SALADUHA, Kseniya DZIATSUK, Yana BORODINA, Françoise MBANGO,
Voittajan tulos: 14,87m Huonoin tulos: 14,12m
Kuula, miehet
David STORL, Rutger SMITH, Marco FORTES, Nedzad MULABEGOVIC
Voittajan tulos: 20,95m Huonoin tulos: 19,23m
400 m, miehet
Yannick FONSAT, Pavel MASLÁK, Marco VISTALLI, Marcell DEÁK-NAGY
Voittajan tulos: 45.68 Huonoin tulos: 47.99
800 m, naiset
Yelena ARZHAKOVA, Liliya LOBANOVA, Maryna ARZAMASAVA, Irina
MARACHEVA
Voittajan tulos: 1:58.60 Huonoin tulos: 2:03.78
400m aj, miehet
Rhys WILLIAMS, Georg FLEISCHHAUER, Nathan WOODWARD, Stanislav MELNYKOV
Voittajan tulos: 49.61 Huonoin tulos: 50.98
400 m, naiset
Libania GRENO, Kseniya ZADORINA, Olha ZEMLYAK, Moa HJELMER
Voittajan tulos: 50.25 Huonoin tulos: 51.88
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
7-ottelu, naiset: Yekaterina Bolshova, Lyudmyla Yosypenko, Aiga Grabuste, Ida Antoinette Nana Djimou
Voittajan tulos: 6510 Huonoin tulos: 5680
Kuula, naiset: Nadine Kleinert, Irina Tarasova, Christina Schwanitz, Josephine Terlecki
Voittajan tulos: 19,85 m Huonoin tulos: 17,06 m
Korkeus, miehet: Robbie Grabarz, Bohdan Bondarenko, Mickaël Hanany, Jaroslav Bába
Voittajan tulos: 2,33 m Huonoin tulos: 2,20 m
3000 m estejuoksu, miehet: Mahiedine Mekhissi-Benabbad, Victor García, Abdelaziz Merzoughi, Nordine Gezzar
Voittajan tulos: 8,23.40 Huonoin tulos: 8.38,67
Keihäs, naiset: Christina Obergföll, Vira Rebryk, Linda Stahl, Goldie Sayers
Voittajan tulos: 64,74 m Huonoin tulos: 57,55 m
800 m, miehet: Antonio Manuel Reina, Yuriy Borzakovskiy, Pierre Ambroise Bosse, Robert Lathouwers
Voittajan tulos: 1:45.97 Huonoin tulos: 1:48.07
400 m aj, naiset: Irina Davydova, Zuzana Hejnova, Anna Yaroshchuk, Denisa Rosolová
Voittajan tulos: 54.65 Huonoin tulos: 55.87
Kolmiloikka, naiset: Olha Saladuha, Kseniya Dziatsuk, Paraskeví Papahrístou, Yana Borodina
Voittajan tulos: 14,81 m Huonoin tulos: 14,03 m
Kuula, miehet: David Storl, Rutger Smith, Nedzad Mulabegovic, Marco Fortes
Voittajan tulos: 21,08 m Huonoin tulos: 19,38 m
400 m, miehet: Pavel Maslák, Yannick Fonsat, Brian Gregan, Marcell Deák-Nagy
Voittajan tulos: 45.58 Huonoin tulos: 46.72
800 m, naiset: Irina Maracheva, Yelena Arzhakova, Maryna Arzamasava, Liliya Lobanova
Voittajan tulos: 1:58.78 Huonoin tulos: 2:02.48
400m aj, miehet: Emir Bekric, Rhys Williams, Stanislav Melnykov, Periklís Iakovákis
Voittajan tulos: 49,32 Huonoin tulos: 49,89
400 m, naiset: Kseniya Zadorina, Libania Grenot, Moa Hjelmer, Ilona Usovich
Voittajan tulos: 51.13 Huonoin tulos: 52.08
Voittajan tulos: 6510 Huonoin tulos: 5680
Kuula, naiset: Nadine Kleinert, Irina Tarasova, Christina Schwanitz, Josephine Terlecki
Voittajan tulos: 19,85 m Huonoin tulos: 17,06 m
Korkeus, miehet: Robbie Grabarz, Bohdan Bondarenko, Mickaël Hanany, Jaroslav Bába
Voittajan tulos: 2,33 m Huonoin tulos: 2,20 m
3000 m estejuoksu, miehet: Mahiedine Mekhissi-Benabbad, Victor García, Abdelaziz Merzoughi, Nordine Gezzar
Voittajan tulos: 8,23.40 Huonoin tulos: 8.38,67
Keihäs, naiset: Christina Obergföll, Vira Rebryk, Linda Stahl, Goldie Sayers
Voittajan tulos: 64,74 m Huonoin tulos: 57,55 m
800 m, miehet: Antonio Manuel Reina, Yuriy Borzakovskiy, Pierre Ambroise Bosse, Robert Lathouwers
Voittajan tulos: 1:45.97 Huonoin tulos: 1:48.07
400 m aj, naiset: Irina Davydova, Zuzana Hejnova, Anna Yaroshchuk, Denisa Rosolová
Voittajan tulos: 54.65 Huonoin tulos: 55.87
Kolmiloikka, naiset: Olha Saladuha, Kseniya Dziatsuk, Paraskeví Papahrístou, Yana Borodina
Voittajan tulos: 14,81 m Huonoin tulos: 14,03 m
Kuula, miehet: David Storl, Rutger Smith, Nedzad Mulabegovic, Marco Fortes
Voittajan tulos: 21,08 m Huonoin tulos: 19,38 m
400 m, miehet: Pavel Maslák, Yannick Fonsat, Brian Gregan, Marcell Deák-Nagy
Voittajan tulos: 45.58 Huonoin tulos: 46.72
800 m, naiset: Irina Maracheva, Yelena Arzhakova, Maryna Arzamasava, Liliya Lobanova
Voittajan tulos: 1:58.78 Huonoin tulos: 2:02.48
400m aj, miehet: Emir Bekric, Rhys Williams, Stanislav Melnykov, Periklís Iakovákis
Voittajan tulos: 49,32 Huonoin tulos: 49,89
400 m, naiset: Kseniya Zadorina, Libania Grenot, Moa Hjelmer, Ilona Usovich
Voittajan tulos: 51.13 Huonoin tulos: 52.08
Totuus on tuolla ulkona.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Seitsenottelu: Lyudmyla Yosypenko, Aiga Grabuste, Yekaterina Bolshova, Isa Antoinette Nana Djimou
Voittajan tulos: 6512 Huonoimman tulos: 5457
Kuula, naiset: Nadine Kleinert, Chiara Rosa, Josephine Terlecki, Irina Tarasova
Voittajan tulos: 19,44 m Huonoin tulos: 16,23 m
Korkeushyppy, miehet: Robbie Grabarz, Bohdan Bondarenko, Mickaël Hanany, Jaroslav Bába
Voittajan tulos: 2,33 m Huonoimman tulos: 2,15 m
3000 m esteet, miehet: Victor García, Tarik Langat Akdag, Mahiedine Mekhissi-Benabbad, Antonio Dávid Jiménez
Voittajan tulos: 8:32.23 Huonoimman tulos: 8:46.44
Keihäs, naiset: Christina Obergföll, Goldie Sayers, Vira Rebryk, Linda Stahl
Voittajan tulos: 64,22 m Huonoimman tulos: 52,11 m
800 m, miehet: Yuriy Borzakovskiy, Antonio Manuel Reina, Andreas Bube, Jakub Holuša
Voittajan tulos: 1:46.01 Huonoimman tulos: 1:47.99
400 m aidat, naiset: Irina Davydova, Yelena Churakova, Elodie Ouédraogo, Denisa Rosolová
Voittajan tulos: 53.98 Huonoimman tulos: 57.12
Kolmiloikka, naiset: Olha Saladuha, Paraskevi Papahrístou, Athanasia Pérra, Níki Panéta
Voittajan tulos: 14,84 m Huonoimman tulos: 13,67 m
Kuula, miehet: Rutger Smith, David Storl, Marco Fortes, Asmir Kolašinac
Voittajan tulos: 20,88 m Huonoimman tulos: 18,76 m
400 m, miehet: Pavel Maslák, Yannick Fonsat, Marcin Marciniszyn, Brian Gregan
Voittajan tulos: 45.32 Huonoimman tulos: 46.66
800 m, naiset: Maryna Arzamasava, Jemma Simpson, Yelena Arzhakova, Lynsey Sharp
Voittajan tulos: 1:59.98 Huonoimman tulos: 2:05.78
400 m aidat, miehet: Periklís Iakovákis, Rhys Williams, Emir Bekric, Adrien Clemenceau
Voittajan tulos: 49.22 Huonoin tulos: 49.99
400 m, naiset: Moa Hjelmer, Kseniya Zadorina, Libania Grenot, Lee McConnell
Voittajan tulos: 51.38 Huonoimman tulos: 52.67
Komiloikka, miehet: Sheryf El-Sheryf, Aliaksei Tsapik, Fabrizio Donato, Karol Hoffmann
Voittajan tulos: 17,38 m Huonoimman tulos: 16,29 m
Kiekko, miehet: Robert Harting, Zoltán Kovágó, Gerd Kanter, Lawrence Okoye
Voittajan tulos: 69,98 m Huonoimman tulos: 61,11 m
Seiväshyppy, naiset: Silke Spiegelburg, Jiřina Ptáčníková, Nikolía Kiriakopoúlou, Anastasiya Savchenko
Voittajan tulos: 4,75 m Huonoimman tulos: 4,30 m
3000 m esteet, naiset: Gülkan Mingir, Antje Möldner-Schmidt, Ancuţa Bobocel, Natalya Gorchakova
Voittajan tulos: 9:34.33 Huonoimman tulos: 10:10.10
200 m, naiset: Viktoriya Pyatachenko, Dafne Schippers, Abi Oyepitan, Myriam Soumaré
Voittajan tulos: 22.74 Huonoimman tulos: 23.45
10000 m, miehet: Polat Kemboi Arikan, Daniele Meucci, Ayad Lamdassem, Stefano La Rosa
Voittajan tulos: 28:28.82 Huonoimman tulos: 31:22.33
Moukari, miehet: Krisztián Pars, Pavel Kryvitski, Szymon Ziółkowski, Markus Esser
Voittajan tulos: 80,01 m Huonoimman tulos: 71,17 m
200 m, miehet: Churandy Martina, Jonathan Borlée, Reto Schenkel, Kamil Krynski
Voittajan tulos: 20.26 Huonoimman tulos: 21.08
100 m aidat: Alice Decaux, Anne Zagré, Alina Talay, Yuliya Kondakova
Voittajan tulos: 12.97 Huonoimman tulos: 13.22
Moukari, naiset: Anita Wlodarczyk, Zalina Marghieva, Anna Bulgakova, Tuğçe Şahutoğlu
Voittajan tulos: 77,75 m Huonoimman tulos: 67,67 m
1500 m, naiset: Yekaterina Gorbunova, Kristina Khaleyeva, Nuria Fernández, Iris María Fuentes-Pila
Voittajan tulos: 4:06.78 Huonoimman tulos: 4:22.24
Seiväshyppy, miehet: Renaud Lavillenie, Malte Mohr, Björn Otto, Raphael Holzdeppe
Voittajan tulos: 5,90 m Huonoimman tulos: 5,40 m
4x100 m, naiset: Venäjä, Iso-Britannia, Saksa, Ranska
Voittajan tulos: 42.58 Huonoimman tulos: 43.77
10000 m, naiset: Fionnuala Britton, Sabrina Mockenhaupt, Jo Pavey, Nadia Ejjafini
Voittajan tulos: 31:59.28 Huonoimman tulos: 34:21.11
Pituushyppy, miehet: Sebastian Bayer, Roni Ollikainen, Luis Felipe Meliz, Salim Sdiri
Voittajan tulos: 8,38 m Huonoimman tulos: 7,72 m
Kiekko, naiset: Nadine Müller, Sandra Perkovic, Julia Fischer, Mélina Robert-Michon
Voittajan tulos: 67,98 Huonoimman tulos: 58,86
4x100 m, miehet: Ranska, Puola, Iso-Britannia, Saksa
Voittajan tulos: 38.24 Huonoimman tulos: 38.99
1500m, miehet: Ilham Tanui Özbilen, Álvaro Rodríguez, David Bustos, Ross Murray
Voittajan tulos: 3:39.76 Huonoimman tulos: 3:44.54
110 m aidat: Garfield Darien, Sergey Shubenkov, Artur Noga, Konstadinos Douvalidis
Voittajan tulos: 13.12 Huonoimman tulos: 13.44
4x400 m, naiset: Venäjä, Iso-Britannia, Saksa, Ukraina
Voittajan tulos: 3:25.53 Huonoimman tulos: 3:48.48
4x400 m, miehet: Iso-Britannia, Hollanti, Puola, Ranska
Voittajan tulos: 3:08.87 Huonoimman tulos: 3:19.78
Voittajan tulos: 6512 Huonoimman tulos: 5457
Kuula, naiset: Nadine Kleinert, Chiara Rosa, Josephine Terlecki, Irina Tarasova
Voittajan tulos: 19,44 m Huonoin tulos: 16,23 m
Korkeushyppy, miehet: Robbie Grabarz, Bohdan Bondarenko, Mickaël Hanany, Jaroslav Bába
Voittajan tulos: 2,33 m Huonoimman tulos: 2,15 m
3000 m esteet, miehet: Victor García, Tarik Langat Akdag, Mahiedine Mekhissi-Benabbad, Antonio Dávid Jiménez
Voittajan tulos: 8:32.23 Huonoimman tulos: 8:46.44
Keihäs, naiset: Christina Obergföll, Goldie Sayers, Vira Rebryk, Linda Stahl
Voittajan tulos: 64,22 m Huonoimman tulos: 52,11 m
800 m, miehet: Yuriy Borzakovskiy, Antonio Manuel Reina, Andreas Bube, Jakub Holuša
Voittajan tulos: 1:46.01 Huonoimman tulos: 1:47.99
400 m aidat, naiset: Irina Davydova, Yelena Churakova, Elodie Ouédraogo, Denisa Rosolová
Voittajan tulos: 53.98 Huonoimman tulos: 57.12
Kolmiloikka, naiset: Olha Saladuha, Paraskevi Papahrístou, Athanasia Pérra, Níki Panéta
Voittajan tulos: 14,84 m Huonoimman tulos: 13,67 m
Kuula, miehet: Rutger Smith, David Storl, Marco Fortes, Asmir Kolašinac
Voittajan tulos: 20,88 m Huonoimman tulos: 18,76 m
400 m, miehet: Pavel Maslák, Yannick Fonsat, Marcin Marciniszyn, Brian Gregan
Voittajan tulos: 45.32 Huonoimman tulos: 46.66
800 m, naiset: Maryna Arzamasava, Jemma Simpson, Yelena Arzhakova, Lynsey Sharp
Voittajan tulos: 1:59.98 Huonoimman tulos: 2:05.78
400 m aidat, miehet: Periklís Iakovákis, Rhys Williams, Emir Bekric, Adrien Clemenceau
Voittajan tulos: 49.22 Huonoin tulos: 49.99
400 m, naiset: Moa Hjelmer, Kseniya Zadorina, Libania Grenot, Lee McConnell
Voittajan tulos: 51.38 Huonoimman tulos: 52.67
Komiloikka, miehet: Sheryf El-Sheryf, Aliaksei Tsapik, Fabrizio Donato, Karol Hoffmann
Voittajan tulos: 17,38 m Huonoimman tulos: 16,29 m
Kiekko, miehet: Robert Harting, Zoltán Kovágó, Gerd Kanter, Lawrence Okoye
Voittajan tulos: 69,98 m Huonoimman tulos: 61,11 m
Seiväshyppy, naiset: Silke Spiegelburg, Jiřina Ptáčníková, Nikolía Kiriakopoúlou, Anastasiya Savchenko
Voittajan tulos: 4,75 m Huonoimman tulos: 4,30 m
3000 m esteet, naiset: Gülkan Mingir, Antje Möldner-Schmidt, Ancuţa Bobocel, Natalya Gorchakova
Voittajan tulos: 9:34.33 Huonoimman tulos: 10:10.10
200 m, naiset: Viktoriya Pyatachenko, Dafne Schippers, Abi Oyepitan, Myriam Soumaré
Voittajan tulos: 22.74 Huonoimman tulos: 23.45
10000 m, miehet: Polat Kemboi Arikan, Daniele Meucci, Ayad Lamdassem, Stefano La Rosa
Voittajan tulos: 28:28.82 Huonoimman tulos: 31:22.33
Moukari, miehet: Krisztián Pars, Pavel Kryvitski, Szymon Ziółkowski, Markus Esser
Voittajan tulos: 80,01 m Huonoimman tulos: 71,17 m
200 m, miehet: Churandy Martina, Jonathan Borlée, Reto Schenkel, Kamil Krynski
Voittajan tulos: 20.26 Huonoimman tulos: 21.08
100 m aidat: Alice Decaux, Anne Zagré, Alina Talay, Yuliya Kondakova
Voittajan tulos: 12.97 Huonoimman tulos: 13.22
Moukari, naiset: Anita Wlodarczyk, Zalina Marghieva, Anna Bulgakova, Tuğçe Şahutoğlu
Voittajan tulos: 77,75 m Huonoimman tulos: 67,67 m
1500 m, naiset: Yekaterina Gorbunova, Kristina Khaleyeva, Nuria Fernández, Iris María Fuentes-Pila
Voittajan tulos: 4:06.78 Huonoimman tulos: 4:22.24
Seiväshyppy, miehet: Renaud Lavillenie, Malte Mohr, Björn Otto, Raphael Holzdeppe
Voittajan tulos: 5,90 m Huonoimman tulos: 5,40 m
4x100 m, naiset: Venäjä, Iso-Britannia, Saksa, Ranska
Voittajan tulos: 42.58 Huonoimman tulos: 43.77
10000 m, naiset: Fionnuala Britton, Sabrina Mockenhaupt, Jo Pavey, Nadia Ejjafini
Voittajan tulos: 31:59.28 Huonoimman tulos: 34:21.11
Pituushyppy, miehet: Sebastian Bayer, Roni Ollikainen, Luis Felipe Meliz, Salim Sdiri
Voittajan tulos: 8,38 m Huonoimman tulos: 7,72 m
Kiekko, naiset: Nadine Müller, Sandra Perkovic, Julia Fischer, Mélina Robert-Michon
Voittajan tulos: 67,98 Huonoimman tulos: 58,86
4x100 m, miehet: Ranska, Puola, Iso-Britannia, Saksa
Voittajan tulos: 38.24 Huonoimman tulos: 38.99
1500m, miehet: Ilham Tanui Özbilen, Álvaro Rodríguez, David Bustos, Ross Murray
Voittajan tulos: 3:39.76 Huonoimman tulos: 3:44.54
110 m aidat: Garfield Darien, Sergey Shubenkov, Artur Noga, Konstadinos Douvalidis
Voittajan tulos: 13.12 Huonoimman tulos: 13.44
4x400 m, naiset: Venäjä, Iso-Britannia, Saksa, Ukraina
Voittajan tulos: 3:25.53 Huonoimman tulos: 3:48.48
4x400 m, miehet: Iso-Britannia, Hollanti, Puola, Ranska
Voittajan tulos: 3:08.87 Huonoimman tulos: 3:19.78
"You mustn't fight the elephant. You mustn't fight anybody. War is a very silly way to behave you know." -Dr. Snuggles
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Kolmiloikka, miehet: Sheryf El-Sheryf, Fabrizio Donato, Karol Hoffmann, Aliaksei Tsapik,
Voittajan tulos: 17,27 m Huonoimman tulos: 16,32 m
Kiekko, miehet: Zoltán Kovágó, Robert Harting, Mario Pestano, Gerd Kanter
Voittajan tulos: 68,79 m Huonoimman tulos: 61,81 m
Seiväshyppy, naiset: Silke Spiegelburg, Jiřina Ptáčníková, Anastasiya Savchenko, Nikolía Kiriakopoúlou
Voittajan tulos: 4,70 m Huonoimman tulos: 4,30 m
3000 m esteet, naiset: Gülcan Mingir, Antje Möldner-Schmidt, Lyubov Kharlamova, Gesa-Felicitas Krause
Voittajan tulos: 9:33.47 Huonoimman tulos: 9:57.28
200 m, naiset: Myriam Soumaré, Dafne Schippers, Mariya Ryemyen, Viktoriya Pyatachenko
Voittajan tulos: 22.68 Huonoimman tulos: 23.38
10000 m, miehet: Daniele Meucci, Polat Kemboi Arikan, Ayad Lamdassem, Mykola Labovskyy
Voittajan tulos: 28:33.37 Huonoimman tulos: 31:17.19
Moukari, miehet: Krisztián Pars, Pavel Kryvitski, Szymon Ziólkowski, Markus Esser
Voittajan tulos: 80,82 m Huonoimman tulos: 72,26 m
200 m, miehet: Churandy Martina, Jonathan Borlée, Patrick van Luijk, Chris Clarke
Voittajan tulos: 20.42 Huonoimman tulos: 21.09
100 m aidat, naiset: Nevin Yanit, Alina Talay, Ekaterina Poplavskaya, Beate Schrott
Voittajan tulos: 12.82 Huonoimman tulos: 13.18
Voittajan tulos: 17,27 m Huonoimman tulos: 16,32 m
Kiekko, miehet: Zoltán Kovágó, Robert Harting, Mario Pestano, Gerd Kanter
Voittajan tulos: 68,79 m Huonoimman tulos: 61,81 m
Seiväshyppy, naiset: Silke Spiegelburg, Jiřina Ptáčníková, Anastasiya Savchenko, Nikolía Kiriakopoúlou
Voittajan tulos: 4,70 m Huonoimman tulos: 4,30 m
3000 m esteet, naiset: Gülcan Mingir, Antje Möldner-Schmidt, Lyubov Kharlamova, Gesa-Felicitas Krause
Voittajan tulos: 9:33.47 Huonoimman tulos: 9:57.28
200 m, naiset: Myriam Soumaré, Dafne Schippers, Mariya Ryemyen, Viktoriya Pyatachenko
Voittajan tulos: 22.68 Huonoimman tulos: 23.38
10000 m, miehet: Daniele Meucci, Polat Kemboi Arikan, Ayad Lamdassem, Mykola Labovskyy
Voittajan tulos: 28:33.37 Huonoimman tulos: 31:17.19
Moukari, miehet: Krisztián Pars, Pavel Kryvitski, Szymon Ziólkowski, Markus Esser
Voittajan tulos: 80,82 m Huonoimman tulos: 72,26 m
200 m, miehet: Churandy Martina, Jonathan Borlée, Patrick van Luijk, Chris Clarke
Voittajan tulos: 20.42 Huonoimman tulos: 21.09
100 m aidat, naiset: Nevin Yanit, Alina Talay, Ekaterina Poplavskaya, Beate Schrott
Voittajan tulos: 12.82 Huonoimman tulos: 13.18
Edit: HOX! Vaihdoin Kondakovan Schrottiin satasen aidoissa. Viimeksimainittu ei päässyt finaaliin.
Viimeksi muokannut Tirkka, 30 Kesä 2012 19:53. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: HOX! Vaihdoin Kondakovan Schrottiin satasen aidoissa.
Syy: HOX! Vaihdoin Kondakovan Schrottiin satasen aidoissa.
Totuus on tuolla ulkona.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Kolmiloikka, miehet
Sheryf EL-SHERYF, Karol HOFFMANN, Fabrizio DONATO, Aliaksei TSAPIK
Voittajan tulos: 17,08 Huonoin tulos: 16,39
Kiekko, miehet
Robert HARTING, Mario PESTANO, Zoltán KOVÁGÓ, Gerd KANTER
Voittajan tulos: 68,99 Huonoin tulos: 61,55
Seiväs, naiset
Silke SPIEGELBURG, Jirina PTÁCNÍKOVÁ, Anastasiya SAVCHENKO, Martina STRUTZ
Voittajan tulos: 480 Huonoin tulos: 430
3000m estejuoksu, naiset
Gülcan MINGIR, Antje MÖLDNER-SCHMIDT, Svitlana SHMIDT, Natalya GORCHAKOVA
Voittajan tulos: 9:17.49 Huonoin tulos: 9:48.68
200m, naiset
Dafne SCHIPPERS, Viktoriya PYATACHENKO, Myriam SOUMARÉ, Ivet LALOVA
Voittajan tulos: 21.78 Huonoin tulos: 23.78
10000m, miehet
Daniele MEUCCI, Polat Kemboi ARIKAN, Mykola LABOVSKYY, Ayad LAMDASSEM
Voittajan tulos: 27:58.33 Huonoin tulos: 29:31.22
Moukari, miehet
Krisztián PARS, Pavel KRYVITSKI, Markus ESSER, Aleksey ZAGORNIY
Voittajan tulos: 79,49 Huonoin tulos: 72,30
200m, miehet
Churandy MARTINA, Daniel TALBOT, Nil DE OLIVEIRA, Chris CLARKE
Voittajan tulos: 20.43 Huonoin tulos: 21.34
100m aj, naiset
Alina TALAY, Yuliya KONDAKOVA, Nevin YANIT, Olga SAMYLOVA
Voittajan tulos: 12.92 Huonoin tulos: 13.88
Sheryf EL-SHERYF, Karol HOFFMANN, Fabrizio DONATO, Aliaksei TSAPIK
Voittajan tulos: 17,08 Huonoin tulos: 16,39
Kiekko, miehet
Robert HARTING, Mario PESTANO, Zoltán KOVÁGÓ, Gerd KANTER
Voittajan tulos: 68,99 Huonoin tulos: 61,55
Seiväs, naiset
Silke SPIEGELBURG, Jirina PTÁCNÍKOVÁ, Anastasiya SAVCHENKO, Martina STRUTZ
Voittajan tulos: 480 Huonoin tulos: 430
3000m estejuoksu, naiset
Gülcan MINGIR, Antje MÖLDNER-SCHMIDT, Svitlana SHMIDT, Natalya GORCHAKOVA
Voittajan tulos: 9:17.49 Huonoin tulos: 9:48.68
200m, naiset
Dafne SCHIPPERS, Viktoriya PYATACHENKO, Myriam SOUMARÉ, Ivet LALOVA
Voittajan tulos: 21.78 Huonoin tulos: 23.78
10000m, miehet
Daniele MEUCCI, Polat Kemboi ARIKAN, Mykola LABOVSKYY, Ayad LAMDASSEM
Voittajan tulos: 27:58.33 Huonoin tulos: 29:31.22
Moukari, miehet
Krisztián PARS, Pavel KRYVITSKI, Markus ESSER, Aleksey ZAGORNIY
Voittajan tulos: 79,49 Huonoin tulos: 72,30
200m, miehet
Churandy MARTINA, Daniel TALBOT, Nil DE OLIVEIRA, Chris CLARKE
Voittajan tulos: 20.43 Huonoin tulos: 21.34
100m aj, naiset
Alina TALAY, Yuliya KONDAKOVA, Nevin YANIT, Olga SAMYLOVA
Voittajan tulos: 12.92 Huonoin tulos: 13.88
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Moukari, naiset
Anita WLODARCZYK, Kathrin KLAAS, Zalina MARGHIEVA, Tugçe SAHUTOGLU
Voittajan tulos: 76,56 Huonoin tulos: 63,14
1500m, naiset
Yekaterina GORBUNOVA, Kristina KHALEYEVA, Anna MISHCHENKO, Gamze BULUT
Voittajan tulos: 4:01.28 Huonoin tulos: 4:09.15
Seiväs, miehet
Renaud LAVILLENIE, Malte MOHR, Björn OTTO, Raphael HOLZDEPPE
Voittajan tulos: 592 Huonoin tulos: 540
4x100 viesti, naiset
Ukraina, Saksa, Venäjä, Ranska
Voittajan tulos: 42.40 Huonoin tulos: 45.05
10000m, naiset
Fionnuala BRITTON, Jo PAVEY, Nadia EJJAFINI, Sabrina MOCKENHAUPT
Voittajan tulos: 31:34.18 Huonoin tulos: 34:21.57
Pituus, miehet
Sebastian BAYER, Michel TORNÉUS, Roni OLLIKAINEN, Luis Felipe MÉLIZ
Voittajan tulos: 8,41 Huonoin tulos: 7,85
Kiekko, naiset
Nadine MÜLLER, Sandra PERKOVIC, Julia FISCHER, Nataliya SEMENOVA
Voittajan tulos: 69,56 Huonoin tulos: 56,34
4x100 viesti, miehet
Iso-Britannia, Saksa, Venäjä, Ranska
Voittajan tulos: 37.99 Huonoin tulos: 40.27
1500m, miehet
Ilham Tanui ÖZBILEN, David BUSTOS, Andreas VOJTA,
Henrik INGEBRIGTSEN
Voittajan tulos: 3:37.85 Huonoin tulos: 3:46.44
110 aj, miehet
Sergey SHUBENKOV, Garfield DARIEN, Emanuele ABATE, Artur NOGA
Voittajan tulos: 13.22 Huonoin tulos: 13.98
4x400 viesti, naiset
Ranska, Ukraina, Iso-Britannia, Saksa
Voittajan tulos: 3:26.35 Huonoin tulos: 3:34.21
4x400 viesti, miehet
Iso-Britannia, Belgia, Tshekki, Saksa
Voittajan tulos: 3:01.77 Huonoin tulos: 3:07.81
Anita WLODARCZYK, Kathrin KLAAS, Zalina MARGHIEVA, Tugçe SAHUTOGLU
Voittajan tulos: 76,56 Huonoin tulos: 63,14
1500m, naiset
Yekaterina GORBUNOVA, Kristina KHALEYEVA, Anna MISHCHENKO, Gamze BULUT
Voittajan tulos: 4:01.28 Huonoin tulos: 4:09.15
Seiväs, miehet
Renaud LAVILLENIE, Malte MOHR, Björn OTTO, Raphael HOLZDEPPE
Voittajan tulos: 592 Huonoin tulos: 540
4x100 viesti, naiset
Ukraina, Saksa, Venäjä, Ranska
Voittajan tulos: 42.40 Huonoin tulos: 45.05
10000m, naiset
Fionnuala BRITTON, Jo PAVEY, Nadia EJJAFINI, Sabrina MOCKENHAUPT
Voittajan tulos: 31:34.18 Huonoin tulos: 34:21.57
Pituus, miehet
Sebastian BAYER, Michel TORNÉUS, Roni OLLIKAINEN, Luis Felipe MÉLIZ
Voittajan tulos: 8,41 Huonoin tulos: 7,85
Kiekko, naiset
Nadine MÜLLER, Sandra PERKOVIC, Julia FISCHER, Nataliya SEMENOVA
Voittajan tulos: 69,56 Huonoin tulos: 56,34
4x100 viesti, miehet
Iso-Britannia, Saksa, Venäjä, Ranska
Voittajan tulos: 37.99 Huonoin tulos: 40.27
1500m, miehet
Ilham Tanui ÖZBILEN, David BUSTOS, Andreas VOJTA,
Henrik INGEBRIGTSEN
Voittajan tulos: 3:37.85 Huonoin tulos: 3:46.44
110 aj, miehet
Sergey SHUBENKOV, Garfield DARIEN, Emanuele ABATE, Artur NOGA
Voittajan tulos: 13.22 Huonoin tulos: 13.98
4x400 viesti, naiset
Ranska, Ukraina, Iso-Britannia, Saksa
Voittajan tulos: 3:26.35 Huonoin tulos: 3:34.21
4x400 viesti, miehet
Iso-Britannia, Belgia, Tshekki, Saksa
Voittajan tulos: 3:01.77 Huonoin tulos: 3:07.81
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Moukari, naiset: Anita Wlodarczyk, Zalina Marghieva, Kathrin Klaas, Anna Bulgakova
Voittajan tulos: 73,25 m Huonoimman tulos: 67,54 m
1500 m, naiset: Yekaterina Gorbunova, Kristina Khaleyeva, Anna Mishchenko, Gamze Bulut
Voittajan tulos: 4:03.64 Huonoimman tulos: 4:11.54
Seiväshyppy, miehet: Renaud Lavillenie, Björn Otto, Jan Kudlicka, Malte Mohr
Voittajan tulos: 5,87 m Huonoimman tulos: 5,40 m
4x100 m, naiset: Ukraina, Venäjä, Saksa, Ranska
Voittajan tulos: 42.63 Huonoimman tulos: 43.69
10000 m, naiset: Fionnuala Britton, Jo Pavey, Nadia Ejjafini, Sabrina Mockenhaupt
Voittajan tulos: 32:08.19 Huonoimman tulos: 34:12.10
Pituushyppy, miehet: Sebastian Bayer, Luis Felipe Méliz, Roni Ollikainen, Morten Jensen
Voittajan tulos: 8,39 m Huonoimman tulos: 7,81 m
Kiekko, naiset: Nadine Müller, Sandra Perkovic, Julia Fischer, Mélina Robert-Michon
Voittajan tulos: 66,82 m Huonoimman tulos: 57,56 m
4x100 m, miehet: Iso-Britannia, Ranska, Venäjä, Saksa
Voittajan tulos: 38.53 Huonoimman tulos: 39.48
1500m, miehet: Ilham Tanui Özbilen, Andreas Vojta, David Bustos, Niclas Sandells
Voittajan tulos: 3:38.52 Huonoimman tulos: 3:44.73
Voittajan tulos: 3:26.83 Huonoimman tulos: 3:32.47
4x400 m, miehet: Belgia, Iso-Britannia, Puola, Tsekki
Voittajan tulos: 3:04.49 Huonoimman tulos: 3:08.77
Voittajan tulos: 73,25 m Huonoimman tulos: 67,54 m
1500 m, naiset: Yekaterina Gorbunova, Kristina Khaleyeva, Anna Mishchenko, Gamze Bulut
Voittajan tulos: 4:03.64 Huonoimman tulos: 4:11.54
Seiväshyppy, miehet: Renaud Lavillenie, Björn Otto, Jan Kudlicka, Malte Mohr
Voittajan tulos: 5,87 m Huonoimman tulos: 5,40 m
4x100 m, naiset: Ukraina, Venäjä, Saksa, Ranska
Voittajan tulos: 42.63 Huonoimman tulos: 43.69
10000 m, naiset: Fionnuala Britton, Jo Pavey, Nadia Ejjafini, Sabrina Mockenhaupt
Voittajan tulos: 32:08.19 Huonoimman tulos: 34:12.10
Pituushyppy, miehet: Sebastian Bayer, Luis Felipe Méliz, Roni Ollikainen, Morten Jensen
Voittajan tulos: 8,39 m Huonoimman tulos: 7,81 m
Kiekko, naiset: Nadine Müller, Sandra Perkovic, Julia Fischer, Mélina Robert-Michon
Voittajan tulos: 66,82 m Huonoimman tulos: 57,56 m
4x100 m, miehet: Iso-Britannia, Ranska, Venäjä, Saksa
Voittajan tulos: 38.53 Huonoimman tulos: 39.48
1500m, miehet: Ilham Tanui Özbilen, Andreas Vojta, David Bustos, Niclas Sandells
Voittajan tulos: 3:38.52 Huonoimman tulos: 3:44.73
Edit: 110 m aidat, miehet: Sergey Shubenkov, Garfield Darien, Artur Noga, Emanuele Abate
Voittajan tulos: 13.24 Huonoimman tulos: 13.56
4x400 m, naiset: Ranska, Venäjä, Iso-Britannia, UkrainaVoittajan tulos: 13.24 Huonoimman tulos: 13.56
Voittajan tulos: 3:26.83 Huonoimman tulos: 3:32.47
4x400 m, miehet: Belgia, Iso-Britannia, Puola, Tsekki
Voittajan tulos: 3:04.49 Huonoimman tulos: 3:08.77
Viimeksi muokannut Tirkka, 01 Heinä 2012 15:50. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: 110 m aidat
Syy: 110 m aidat
Totuus on tuolla ulkona.
Re: Yleisurheilun EM -kisaveikkaus (lajit)
Tulokset (hiukan myöhässä, mutta kuitenkin...)
3-loikka, Naiset: Olha Saladukha, Patrícia Mamona, Yana Borodina
Voittajan tulos: 14.99 Huonoimman tulos: 13.87
3-loikka, Miehet: Fabrizio Donato, Sheryf El-Sheryf, Aliaksei Tsapik
Voittajan tulos: 17.63 Huonoimman tulos: 16.34
7-ottelu, Naiset: Antoinette Nana Djimou Ida, Lyudmyla Yosypenko, Laura Ikauniece
Voittajan tulos: 6544 Huonoimman tulos: 5692
10-ottelu, Miehet: Pascal Behrenbruch, Pascal Behrenbruch, Ilya Shkurenyov
Voittajan tulos: 8558 Huonoimman tulos: 7164
100 m, Naiset: Ivet Lalova, Olesya Povh, Lina Grinčikaitė
Voittajan tulos: 11.28 Huonoimman tulos: 11.62
100 m, Miehet: Christophe Lemaitre, Jimmy Vicaut, Jaysuma Saidy Ndure
Voittajan tulos: 10.09 Huonoimman tulos: 10,34
100 m aidat, Naiset: Nevin Yanıt, Alina Talay, Ekaterina Paplauskaya
Voittajan tulos: 12.81 Huonoimman tulos: 13.16
110 m aidat, Miehet: Sergey Shubenkov, Garfield Darien, Artur Noga
Voittajan tulos: 13.16 Huonoimman tulos: 13.59
200 m, Naiset: Mariya Ryemyen, Hrystyna Stuy, Myriam Soumaré
Voittajan tulos: 23.05 Huonoimman tulos: 23.61
200 m, Miehet: Churandy Martina, Patrick van Luijk, Daniel Talbot
Voittajan tulos: 20.42 Huonoimman tulos: 21,27
400 m aidat, Naiset: Irina Davydova, Denisa Rosolová, Hanna Yaroshchuk
Voittajan tulos: 53.77 Huonoimman tulos: 56.83
400 m aidat, Miehet: Rhys Williams, Emir Bekrić, Stanislav Melnykov
Voittajan tulos: 49.33 Huonoimman tulos: 50.57
400 m, Naiset: Moa Hjelmer, Ksenia Zadorina, Ilona Usovich
Voittajan tulos: 51.13 Huonoimman tulos: 54.50
400 m, Miehet: Pavel Maslák, Marcell Deák-Nagy, Yannick Fonsat
Voittajan tulos: 45.24 Huonoimman tulos: 4:04.20
800 m, Naiset: Yelena Arzhakova, Lynsey Sharp, Irina Maracheva
Voittajan tulos: 1:58.51 Huonoimman tulos: 2:06.59
800 m, Miehet: Yuriy Borzakovskiy, Andreas Bube, Pierre-Ambroise Bosse
Voittajan tulos: 1:48.61 Huonoimman tulos: 1:49.54
1500 m, Naiset: Aslı Çakır Alptekin, Gamze Bulut, Anna Mishchenko
Voittajan tulos: 4:05.31 Huonoimman tulos: 4.15.63
1500 m, Miehet: Henrik Ingebrigtsen, Florian Carvalho, David Bustos
Voittajan tulos: 3:46.20 Huonoimman tulos: 4:03.34
3000 m esteet, Naiset: Gülcan Mıngır, Svitlana Shmidt, Antje Möldner-Schmidt
Voittajan tulos: 9:32.96 Huonoimman tulos: 10:05.06
3000 m esteet, Miehet: Mahiedine Mekhissi-Benabbad, Tarık Langat Akdağ, Víctor García
Voittajan tulos: 8:33.23 Huonoimman tulos: 8:58.02
5000 m, Naiset: Olga Golovkina, Lyudmyla Kovalenko, Sara Moreira
Voittajan tulos: 15.11.70 Huonoimman tulos: 16:07.73
5000 m, Miehet: Mo Farah, Arne Gabius, Polat Kemboi Arıkan
Voittajan tulos: 13:29.91 Huonoimman tulos: 14:21.91
10000 m, Naiset: Ana Dulce Félix, Joanne Pavey, Olha Skrypak
Voittajan tulos: 31:44.75 Huonoimman tulos: 34:24.82
10000 m, Miehet: Polat Kemboi Arıkan, Daniele Meucci, Yevgeniy Rybakov
Voittajan tulos: 28:22.27 Huonoimman tulos: 30:59.63
4x100 m, Naiset: Saksa, Hollanti, Puola
Voittajan tulos: 42.51 Huonoimman tulos: 44.06
4x100 m, Miehet: Hollanti, Saksa, Ranska
Voittajan tulos: 38.34 Huonoimman tulos: 39.96
4x400 m, Naiset: Ukraina, Ranska, Tshekki
Voittajan tulos: 3:25.07 Huonoimman tulos: 3:30.17
4x400 m, Miehet: Belgia, Iso-Britannia, Saksa
Voittajan tulos: 3:01.09 Huonoimman tulos: 3:05.68
Keihäs, Naiset: Vira Rebryk, Christina Obergföll, Linda Stahl
Voittajan tulos: 66.86 Huonoimman tulos: 53.40
Keihäs, Miehet: Vítězslav Veselý, Valeriy Iordan, Ari Mannio
Voittajan tulos: 83.72 Huonoimman tulos: 70.93
Kiekko, Naiset: Sandra Perković, Nadine Müller, Natalya Semenova
Voittajan tulos: 67.62 Huonoimman tulos: 56.15
Kiekko, Miehet: Robert Harting, Gerd Kanter, Zoltán Kővágó
Voittajan tulos: 68.30 Huonoimman tulos: 60.09
Korkeus, Naiset: Ruth Beitia, Tonje Angelsen, Irina Gordeeva, Emma Green Tregaro, Olena Holosha
Voittajan tulos: 1.97 Huonoimman tulos: 1.80
Korkeus, Miehet: Robert Grabarz, Raivydas Stanys, Mickaël Hanany
Voittajan tulos: 2.31 Huonoimman tulos: 2.15
Kuula, Naiset: Nadine Kleinert, Irina Tarasova, Chiara Rosa
Voittajan tulos: 19.18 Huonoimman tulos: 16.39
Kuula, Miehet: David Storl, Rutger Smith, Asmir Kolašinac
Voittajan tulos: 21.58 Huonoimman tulos: 19.00
Moukari, Naiset: Anita Włodarczyk, Martina Hrašnová, Anna Bulgakova
Voittajan tulos: 74.29 Huonoimman tulos: 65.87
Moukari, Miehet: Krisztián Pars, Aleksey Zagornyi, Szymon Ziółkowski
Voittajan tulos: 79.72 Huonoimman tulos: 73.41
Pituus, Naiset: Éloyse Lesueur, Volha Sudarava, Margrethe Renstrøm
Voittajan tulos: 6.81 Huonoimman tulos: 6.26
Pituus, Miehet: Sebastian Bayer, Luis Méliz, Michel Tornéus
Voittajan tulos: 8.34 Huonoimman tulos: 7.48
Seiväs, Naiset: Jiřina Ptáčníková, Martina Strutz, Nikoleta Kyriakopoulou
Voittajan tulos: 4.60 Huonoimman tulos: 4.10
Seiväs, Miehet: Renaud Lavillenie, Björn Otto, Raphael Holzdeppe
Voittajan tulos: 5.97 Huonoimman tulos: 5.40
-----
BBplazan YU EM -kisa veikkauksen (lajit) -osion on voittanut... calderyon !!!
Onneksi olkoon !!!
Tulokset:
1. calderyon 197
2. Tirkka 195
----
3. Zygerö 187
Kiitokset kaikille pellin oallistujille...!!!
3-loikka, Naiset: Olha Saladukha, Patrícia Mamona, Yana Borodina
Voittajan tulos: 14.99 Huonoimman tulos: 13.87
3-loikka, Miehet: Fabrizio Donato, Sheryf El-Sheryf, Aliaksei Tsapik
Voittajan tulos: 17.63 Huonoimman tulos: 16.34
7-ottelu, Naiset: Antoinette Nana Djimou Ida, Lyudmyla Yosypenko, Laura Ikauniece
Voittajan tulos: 6544 Huonoimman tulos: 5692
10-ottelu, Miehet: Pascal Behrenbruch, Pascal Behrenbruch, Ilya Shkurenyov
Voittajan tulos: 8558 Huonoimman tulos: 7164
100 m, Naiset: Ivet Lalova, Olesya Povh, Lina Grinčikaitė
Voittajan tulos: 11.28 Huonoimman tulos: 11.62
100 m, Miehet: Christophe Lemaitre, Jimmy Vicaut, Jaysuma Saidy Ndure
Voittajan tulos: 10.09 Huonoimman tulos: 10,34
100 m aidat, Naiset: Nevin Yanıt, Alina Talay, Ekaterina Paplauskaya
Voittajan tulos: 12.81 Huonoimman tulos: 13.16
110 m aidat, Miehet: Sergey Shubenkov, Garfield Darien, Artur Noga
Voittajan tulos: 13.16 Huonoimman tulos: 13.59
200 m, Naiset: Mariya Ryemyen, Hrystyna Stuy, Myriam Soumaré
Voittajan tulos: 23.05 Huonoimman tulos: 23.61
200 m, Miehet: Churandy Martina, Patrick van Luijk, Daniel Talbot
Voittajan tulos: 20.42 Huonoimman tulos: 21,27
400 m aidat, Naiset: Irina Davydova, Denisa Rosolová, Hanna Yaroshchuk
Voittajan tulos: 53.77 Huonoimman tulos: 56.83
400 m aidat, Miehet: Rhys Williams, Emir Bekrić, Stanislav Melnykov
Voittajan tulos: 49.33 Huonoimman tulos: 50.57
400 m, Naiset: Moa Hjelmer, Ksenia Zadorina, Ilona Usovich
Voittajan tulos: 51.13 Huonoimman tulos: 54.50
400 m, Miehet: Pavel Maslák, Marcell Deák-Nagy, Yannick Fonsat
Voittajan tulos: 45.24 Huonoimman tulos: 4:04.20
800 m, Naiset: Yelena Arzhakova, Lynsey Sharp, Irina Maracheva
Voittajan tulos: 1:58.51 Huonoimman tulos: 2:06.59
800 m, Miehet: Yuriy Borzakovskiy, Andreas Bube, Pierre-Ambroise Bosse
Voittajan tulos: 1:48.61 Huonoimman tulos: 1:49.54
1500 m, Naiset: Aslı Çakır Alptekin, Gamze Bulut, Anna Mishchenko
Voittajan tulos: 4:05.31 Huonoimman tulos: 4.15.63
1500 m, Miehet: Henrik Ingebrigtsen, Florian Carvalho, David Bustos
Voittajan tulos: 3:46.20 Huonoimman tulos: 4:03.34
3000 m esteet, Naiset: Gülcan Mıngır, Svitlana Shmidt, Antje Möldner-Schmidt
Voittajan tulos: 9:32.96 Huonoimman tulos: 10:05.06
3000 m esteet, Miehet: Mahiedine Mekhissi-Benabbad, Tarık Langat Akdağ, Víctor García
Voittajan tulos: 8:33.23 Huonoimman tulos: 8:58.02
5000 m, Naiset: Olga Golovkina, Lyudmyla Kovalenko, Sara Moreira
Voittajan tulos: 15.11.70 Huonoimman tulos: 16:07.73
5000 m, Miehet: Mo Farah, Arne Gabius, Polat Kemboi Arıkan
Voittajan tulos: 13:29.91 Huonoimman tulos: 14:21.91
10000 m, Naiset: Ana Dulce Félix, Joanne Pavey, Olha Skrypak
Voittajan tulos: 31:44.75 Huonoimman tulos: 34:24.82
10000 m, Miehet: Polat Kemboi Arıkan, Daniele Meucci, Yevgeniy Rybakov
Voittajan tulos: 28:22.27 Huonoimman tulos: 30:59.63
4x100 m, Naiset: Saksa, Hollanti, Puola
Voittajan tulos: 42.51 Huonoimman tulos: 44.06
4x100 m, Miehet: Hollanti, Saksa, Ranska
Voittajan tulos: 38.34 Huonoimman tulos: 39.96
4x400 m, Naiset: Ukraina, Ranska, Tshekki
Voittajan tulos: 3:25.07 Huonoimman tulos: 3:30.17
4x400 m, Miehet: Belgia, Iso-Britannia, Saksa
Voittajan tulos: 3:01.09 Huonoimman tulos: 3:05.68
Keihäs, Naiset: Vira Rebryk, Christina Obergföll, Linda Stahl
Voittajan tulos: 66.86 Huonoimman tulos: 53.40
Keihäs, Miehet: Vítězslav Veselý, Valeriy Iordan, Ari Mannio
Voittajan tulos: 83.72 Huonoimman tulos: 70.93
Kiekko, Naiset: Sandra Perković, Nadine Müller, Natalya Semenova
Voittajan tulos: 67.62 Huonoimman tulos: 56.15
Kiekko, Miehet: Robert Harting, Gerd Kanter, Zoltán Kővágó
Voittajan tulos: 68.30 Huonoimman tulos: 60.09
Korkeus, Naiset: Ruth Beitia, Tonje Angelsen, Irina Gordeeva, Emma Green Tregaro, Olena Holosha
Voittajan tulos: 1.97 Huonoimman tulos: 1.80
Korkeus, Miehet: Robert Grabarz, Raivydas Stanys, Mickaël Hanany
Voittajan tulos: 2.31 Huonoimman tulos: 2.15
Kuula, Naiset: Nadine Kleinert, Irina Tarasova, Chiara Rosa
Voittajan tulos: 19.18 Huonoimman tulos: 16.39
Kuula, Miehet: David Storl, Rutger Smith, Asmir Kolašinac
Voittajan tulos: 21.58 Huonoimman tulos: 19.00
Moukari, Naiset: Anita Włodarczyk, Martina Hrašnová, Anna Bulgakova
Voittajan tulos: 74.29 Huonoimman tulos: 65.87
Moukari, Miehet: Krisztián Pars, Aleksey Zagornyi, Szymon Ziółkowski
Voittajan tulos: 79.72 Huonoimman tulos: 73.41
Pituus, Naiset: Éloyse Lesueur, Volha Sudarava, Margrethe Renstrøm
Voittajan tulos: 6.81 Huonoimman tulos: 6.26
Pituus, Miehet: Sebastian Bayer, Luis Méliz, Michel Tornéus
Voittajan tulos: 8.34 Huonoimman tulos: 7.48
Seiväs, Naiset: Jiřina Ptáčníková, Martina Strutz, Nikoleta Kyriakopoulou
Voittajan tulos: 4.60 Huonoimman tulos: 4.10
Seiväs, Miehet: Renaud Lavillenie, Björn Otto, Raphael Holzdeppe
Voittajan tulos: 5.97 Huonoimman tulos: 5.40
-----
BBplazan YU EM -kisa veikkauksen (lajit) -osion on voittanut... calderyon !!!
Onneksi olkoon !!!
Tulokset:
1. calderyon 197
2. Tirkka 195
----
3. Zygerö 187
Kiitokset kaikille pellin oallistujille...!!!
You´re welcome!
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.
I am the eater of Worlds !!!
My god... Half man, half amazing!
Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.