
Andykin vain käymässä talossa?
Kirjoitettu: 5.9.2013 klo 16:48 [Spencer]
Nyt alkaa näyttämään siltä, että Andykin olisi mahdollisesti Frederikin tavoin vain lyhytaikaisella sopimuksella mukana. Nimittäin Andyn vaimo Angela lipsautti Seiskalle, että "jos haluatte tavata Andyn, niin hänellä alkaa taidegalleria Kaapelitehtaalla tämän kuun 19. päivä". Pitää paikkaansa, sillä Kaapelitehtaan sivuilla lukee näin: "Finnish musician and painter Andy McCoy will expose his newest art works 20–22 September 2013 in Kaapelitehdas." "He will share his private paintings that come straight from his heart and soul." "McCoy will also delight the crowd each evening with a set of his dynamite flamenco playing." Tekstin on kirjoittanut Andyn vaimo.
Andy McCoy Extravaganza 20.–22.9.2013: http://www.kaapelitehdas.fi/tapahtumat/2013/andy-mccoy-extravaganza
Aiemmin on ollut puhetta Frederikin mahdollisesta poistumisesta, koska miehellä alkaa pukkaamaan keikkaa parin viikon päästä. Kaikki Frederikin kotisivuilla mainitut keikkapaikat mainostavat Reetua omilla sivuillaan ja myyvät ennakkolippujakin. Frederikin keikkamyyjä kommentoi tulevaa keikkaa (20.9.) Iltalehdessä näin: "Mutta jos keikka on siellä kalenterissa, niin sitten tietysti tulee ongelmia, jos hän ei tipu ennen sitä." Levy-yhtiökin kaipailee miestä tekemään pikkujoululevyä.
Onko kumpikin talon ns. tosijulkkiksista siis vain alkukauden talossa? Eli toisin sanoen vain vauhdittamassa 24/7 -palvelun myyntiä? Parin viikon päästä saadaan viimeistään vastaus tähän.